|
|
|
Dette innebærer EU-kommisjonens Omnibus-forslag 

Dette innebærer EU-kommisjonens Omnibus-forslag 

26. februar 2025 la EU-kommisjonen frem Omnibus-forslaget, som er en del av EU-kommisjonens arbeid for å forbedre EU's konkurranseevne. EU-kommisjonen har informert om at flere forslag til regelverksforenklinger er i vente. Dette første forslaget, kalt «Omnibus 1», innebærer blant annet endringer i CSRD, CSDDD, taksonomiforordningen og CBAM.
ESG ny lov

Skrevet av

Beate Bjørnskau Heimdal, statsautorisert revisor

Sist oppdatert

3 mars 2025

Tid å lese artikkel

4 minutter lesing

Relaterte temaer

Hva inneholder forslaget 

Omnibus-forslagets formål er å forenkle rapporteringen ved å konsolidere flere lover om bærekraft i et felles, strømlinjeformet rammeverk. 

Forslaget innebærer betydelige lettelser i bærekraftslovgivningen. Blant annet foreslås det at deler som nå er obligatoriske blir frivillige, og at kun svært store foretak skal omfattes. Dermed vil bare en brøkdel av foretakene som i dag er rapporteringspliktige fortsatt være rapporteringspliktige dersom forslaget blir vedtatt. Det foreslås også at enkelte sektorer skal unntas helt. 

EU’s første Omnibus-pakke er foreløpig bare et forslag, og nøyaktig hvordan reglene vil se ut etter at det har vært gjennom EU’s beslutningsprosess, gjenstår å se. For at de foreslåtte endringene skal kunne tre i kraft, må både EU-parlamentet og EU-landene bli enige og godkjenne dem. Det finnes ingen informasjon for øyeblikket om hvor raskt beslutningsprosessen vil gå, men det er en prioritert sak for EU-kommisjonen. 

Hvordan de foreslåtte endringene slår ut i Norge, er også usikkert. Norske myndigheter antas å følge denne prosessen tett for å kunne gjøre nødvendige tilpasninger i norsk regelverk. Inntil videre må norske foretak forholde seg til norsk regelverk, men samtidig være klar over at dette kan påvirke deres rapporteringsplikt på sikt.  

 

For CSRD inneholder forslaget blant annet

  • Foretak med over 1 000 ansatte og enten over 50 millioner euro i omsetning eller 25 millioner euro i balansesum blir rapporteringspliktige. Merk at det ikke lenger skilles mellom børsnoterte og unoterte foretak. 
  • Øvrige store foretak og børsnoterte små og mellomstore foretak (SMB) som skulle omfattes i «andre og tredje bølge» av rapporteringskrav i 2026 og 2027 (for regnskapsårene 2025 og 2026) får utsatt rapporteringsfrist til 2028. 
  • Foretak med 1 000 ansatte eller færre kan frivillig bruke en ny standard for SMB-rapportering (basert på VSME-standarden). 

 

Hvorfor rapportere på bærekraft ved bruk av VSME-standarden: 

VSME-standard for bærekraftsrapportering vil, dersom de nye reglene blir vedtatt, få en betydelig større rolle.  Uansett endringene som er foreslått, kommer foretakenes interessenter, som investorer, kreditorer, kunder og ansatte fortsatt å etterspørre informasjon om bærekraftsforhold.

VSME gjør det enklere for foretak å synliggjøre sitt bærekraftsarbeid på en troverdig, strukturert og effektiv måte – uten å drukne i kompleksitet i rapporteringen. Slik kan ditt foretak oppleve å få et betydelig konkurransefortrinn. 

VSME vil også fungere som et “skjold” for de som ikke er pliktige til å rapportere etter CSRD, da foretak som rapporterer på CSRD kun kan be om informasjon i samsvar med VSME. 

Uansett hvilke regelendringer som kommer med Omnibus, bør foretakene fortsatt gjennomføre en vesentlighetsanalyse og la resultatet av den styre deres strategi- og virksomhetsutvikling. Klimamålene står fast i EU, og det er viktig at foretakene bidrar til omstillingen gjennom rapporteringen. Tanken er at ressurser spart ved lettelser i rapporteringen skal brukes på å jobbe enda bedre med omstilling og innovasjon. Mye av arbeidet som gjøres i samsvar med reglene i CSRD er gode verktøy for å kunne analysere verdikjeden og for å kunne håndtere muligheter og risikoer i selskapet.  

 

Les mer om de foreslåtte endringene – prøv dib gratis

Del artikkelen

Relaterte fagartikler

For å hjelpe små og mellomstore bedrifter som ikke omfattes av krav om å utarbeide bærekraftsrapport, har EU utviklet en frivillig rapporteringsstandard for små og...

Skrevet av: Beate Bjørnskau Heimdal, statsautorisert revisor og Isabel Carendi, content manager ESG
16 januar 2025
4 minutter lesing

Børsnotering og terskler for inntekter, balansetall og antall ansatte avgjør når foretaket omfattes av rapporteringskravene etter CSRD (bærekraftsdirektivet) med tilhørende ESRS-standarder. Bærekraftsdirektivet er gjennomført i...

Skrevet av: Beate Bjørnskau Heimdal, statsautorisert revisor
10 september 2024
3 minutter lesing

Prøv DIB

- uforpliktende og kostnadsfritt i 3 dager

Vi har utviklet dib for å gjøre det enklere for alle som jobber med økonomi, regnskap, revisjon, selskapsrett og bærekraftsrapportering

Prøv dib

- uforpliktende og kostnadsfritt i 3 dager​

Vi har utviklet dib for å gjøre det enklere for alle som jobber med økonomi, regnskap, revisjon, selskapsrett og bærekraftsrapportering